U17 reprezentacija / 27. kolovoza 2021.

SZEGED (muški, do 17) – Pobjeda nad Mađarima!

Jako dobar početak naše muške reprezentacije do 17 godina (trener Hrvoje Hrestak) na jakom turniru u mađarskom Szegedu. Prvog dana, dvije utakmice i dvije pobjede.

Ukoliko bi se ona prijepodnevna od petka nad Nizozemskom (16:9) još mogla staviti u rubriku očekivanog, onda je večernja nad domaćinom Mađarskom (7:5), usred njihove domovine, već itekako vrijedna pozornosti.

Prvu četvrtinu i pol Mađari bi poveli s golom razlike, da bi naši mladići izjednačavali (1:1 – Stojanac, 2:2 – Tiozzo, 3:3 – Radan). Sredinom druge četvrtine je Hrvatska prvi put povela (4:3 za našu vrstu, Stojanac). No, jednako kao mi u uvodnim minutama utakmice, tako sada niti Mađari nisu dopuštali našim igračima odvajanje na više gola razlike. Odličan se, vrlo tvrd vaterpolo igrao u Szegedu. Šest minuta prije kraja utakmice domaćin je poravnao na 5:5, te je od tada Hrvatska zatvorila prilaze svojem golu. A u napadu… u njem su Hrestakovi igrači pronašli put do dva pogotka – Vito Janković tri minute prija kraja, te Roko Bezer s 2 metra, malo više od dvije minute prije konca susreta za konačnih 7:5 pobjedu Hrvatske.

Pobjeda tim značajnija što je ostvarena u utakmici u kojem nam igrač više nije bio briljantan (1-5).

Dok su u prvoj utakmici protiv Nizozemske najbolji naši strijelci bili Robert Stojanac s 5 i Toni Mozara s 4 gola, protiv Mađara je najučinkovitiji bio ponovo Stojanac, sada s 2 gola.