Europsko prvenstvo, U17 reprezentacija / 14. kolovoza 2023.

Pobjeda za kraj

Hrvatska je zauzela 7. mjesto na Europskom prvenstvu do 17 godina u Manisi, u Turskoj. U utakmici za 7. mjesto, naši su mladići u krajnje neizvjesnom, izjednačenom dvoboju uspjeli pobijediti Nizozemsku s golom prednosti, 14:13.

Utakmica je bila sve samo ne lagana. Vodstva od 2:0 i 4:2 u prvoj četvrtini malo su zavarala u početku, u iščekivanju možda lakšeg posla. Toga nije bilo u srazu s vrlo borbenim Nizozemcima koji su u posljednjoj minuti druge četvrtine poveli, 7:5. Naši su mladići ipak, do ‘velikog odmora’, u samo 25 sekundi postigli dva gola za izjednačenje (7:7 – Dragošević i Raci).
Ipak, u trećoj četvrtini su ponovi Nizozemci ti koji diktiraju igru, rezultat, vode ponovo u dva navrata s po 2 gola prednosti (9:7 i 10:8 za Nizozemsku), ali naši su igrači ponovo uspjeli izjednačiti uoči zadnje četvrtine (10:10).
U posljednjih 8 minuta je Hrvatska bila ta koja je vodila, suparnik sustizao. U zadnjoj minuti kod vodstva 14:13 propustili smo priliku ranije potvrditi pobjedu, te je Nizozemcima dana prilika posljednjeg napada za mogući gol i ‘odvlačenje’ utakmice do izvođenja peteraca. Vratar Nikola Batoš je 10 sekundi prije kraja obranio udarac i time našim mladićima potvrdio 7. mjesto.

IZJAVA

Nikola Batoš:

– Zadovoljni smo ovom pobjedom, ali nikako ne možemo biti zadovoljni konačnim plasmanom na ovom prvenstvu. Nastojat ćemo na sljedećem prvenstvu biti puno bolji i uspješniji.