Europsko prvenstvo, U17 reprezentacija / 13. kolovoza 2023.

Poraženi od Italije

Naša reprezentacija do 17 godina poražena je u Manisi u prvoj utakmici borbe za poredak od 5. do 8. mjesta. Bolji od naših mladića bili su prekojadranski susjedi, reprezentacija Italije.

U utakmici s malo golova, prvu su četvrtinu dobili naši mladići, minimalno 1:0, da bi potom uslijedio preokret. Drugu su četvrtinu u svoju korist riješili mladi Talijani 3:0, a u trećoj dionici je bilo već i 5:2, te 6:3 za suparnika. U zadnjih osam minuta su naši igrači pokušali dostići prednost Italije, ali su ostali za gol ‘kratki’, iako smo četiri i pol minute prije kraja stigli do 6:5, prednost Talijana. Nažalost, pogodaka više nije bilo.

Našima sada preostaje u ponedjeljak završna utakmica na ovom prvenstvu, susret za 7. mjesto s početkom u 15.00 sati po našem vremenu.

IZJAVE

Nikola Batoš:

Teška utakmica u kojoj mi nismo bili pravi i pokušat ćemo dobiti utakmicu za 7. mjesto

Gabrijel Burburan:
Nema se puno što za reći, mi smo odigrali loše, Talijani su bili fizički u boljem stanju od nas. Sada samo želimo pobijediti u utakmici za 7. mjesto i zaboraviti ovaj turnir.