U17 reprezentacija / 28. kolovoza 2021.

SZEGED (muški, do 17) – I treća pobjeda Hrvata

Naša muška reprezentacija do 17 godina, sastav koju vodi trener Hrvoje Hrestak, a koja će sljedećeg mjeseca igrati na Europskom prvenstvu na Malti, u mađarskom je Szegedu na tamošnjem jakom turniru u trećem nastupu ubilježila i treću pobjedu.

Nakon Nizozemske i Mađarske prvog dana, sada je Hrvatska svladala Njemačku 12:8 (3:1, 3:4, 5:0, 1:3). Najefikasniji pojedinci u našim redovima bili su Robert Stojanac, Maro Tiozzo, Mislav Bakarić, Patrik Kolak i Marin Čumbelić, svi po 2 pogotka. Nakon sjajnog početka i vodstva 3:0, te 4:1 početkom druge četvrtine, Nijemci su se uspjeli do poluvremena primaknuti na samo gol zaostatka (5:6). U drugom dijelu su se naši mladići ‘trgnuli’, odigrali sjajnu treću dionicu bez primljenog pogotka, pa u biti cijelo ‘drugo poluvrijeme’ u kojem su primili tek tri gola. Bila je to utakmica ukupno 4. kola (u 3. kolu su naši dečki bili slobodni), a u nedjelju, posljednjeg dana turnira Hrvatska će igrati protiv Srbije od 16.00 sati.

Rezultati 3. kola: Njemačka – Nizozemska 5:5 i Mađarska – Srbija 10:16.

Rezultat 4. kola: Hrvatska – Njemačka 12:8.

Poredak: Hrvatska 9 (3), Srbija 6 (2), Mađarska 3 (3), Njemačka 1 (3) i Nizozemska 1 (2).