Svjetska liga / 30. travnja 2022.

SVJETSKA LIGA – Srbija, Italija i Španjolska na prva tri mjesta

Finale svakog turnira ima najveću težinu, ali ne i u Podgorici. Naime, najzanimljiviji je ipak bio susret za treće mjesto jer je samo ono (uz finaliste dakako) vodilo na završni turnir Svjetske lige u Strasbourgu. Jasno, i Francuska je ondje kao domaćin, ali to se znalo unaprijed.

U utakmici za treće mjesto, Španjolska je svladala domaćina u susretu u kojoj je svoju snagu Furija demonstrirala u prvoj već dionici vodstvom 5:1. Ipak, nakon 6:3, domaćin se do poluvremena uspio potpuno vratiti (6:6) i razgaliti navijače na tribinama. Španjolska se nije obeshrabrila, već iznova povela s dva razlike, a u zadnjoj dionici su domaćini značajno zaoštrili igru. U takvim okolnostima su suci samo u zadnjoj četvrtini sudili čak četiri peterca za Španjolce, od toga tri u zadnjih minutu i pol. Dosuđeno je jedno isključenje zbog brutalnosti (ljevaku Aleksi Ukropini) osam sekundu prije kraja utakmice.

Rezultati završnog dana u Podgorici:

– za 7. mjesto: Grčka – Francuska 18:12 (5:2, 4:3, 6:3, 3:4)

– za 5. mjesto: Mađarska – Hrvatska 14:9 (3:1, 1:3, 5:2, 5:3)

– za 3. mjesto: Španjolska – Crna Gora 15:10 (6:3, 0:3, 4:2, 5:2)

– finale: Italija – Srbija 9:12 (2:3, 2:3, 2:3, 3:3)

Na završni turnir ili Super Final Svjetske lige koji će se održati u francuskom Strasbourgu (23. – 29. srpnja) plasirali su se – Italija, Srbija, Španjolska, Francuska, te izvan Europe – SAD, Kanada, Australija i Brazil.