Svjetska liga / 27. srpnja 2022.

SVJETSKA LIGA – Zlato za Italiju

Aktualni svjetski doprvak, reprezentacija Italije osvojila je zlato u Svjetskoj ligi 2022. U finalu završnog turnira Svjetske lige u francuskom gradu Strasbourgu, Italija je pobijedila SAD 12:9, dok je broncu osvojila momčad svjetskog prvaka Španjolske koja je bila bolja od Francuske 11:8.

Italiji je ovo prvo zlato u ovom natjecanju koje je pokrenuto početkom stoljeća, s prvim izdanjem 2002. Ujedno je to za Settebello i prva medalja u Svjetskoj ligi nakon srebra 2017. Amerikanci su pak drugu godinu uzastopno osvojili srebro.

U finalu je kratko trajala neizvjesnost, tek prvu polovicu utakmice ili do rezultata 4:4 nakon druge dionice. U trećoj četvrtini je odlučen pobjednik, budući da je taj dio igre sastav izbornika Campagne dobio čak 6:1!

Španjolci su u za njih karakterističnoj utakmici, susretu u kojem potpunosti nadziru sva zbivanja u vodi, nadjačali i više no solidnu momčad Francuske koja je izjednačenost uspijevala održavati samo u prvih osam minuta (3:3).

Rezultati završnog dana nadmetanja:

Australija – Kanada 13:9, za 7. mjesto

Crna Gora – Srbija 6:8, za 5. mjesto

Francuska – Španjolska 8:11, za broncu

SAD – Italija 9:13, finale

Ovo je ujedno bilo posljednje veliko seniorsko natjecanje reprezentacija prije Europskog prvenstva u Splitu koje počinje za mjesec dana (27. kolovoza – 10. rujna).