U17 reprezentacija / 26. lipnja 2021.

Hrvatski juniori izborili Europsko prvenstvo

Hrvatska vaterpolska reprezentacija do 17 godina izborila je nastup na Europskom prvenstvu ovog uzrasta koje će se u rujnu održati na Malti. Mladi hrvatski vaterpolisti ostvarili su ovaj uspjeh kolo prije kraja kvalifikacijskog turnira u Korčuli, nakon što su i u 2. kolu pobijedili, ovog puta momčad Francuske. S dvije pobjede iz isto toliko utakmica, Hrvatska je siguran putnik u rujnu na otok-državu u Sredozemlju.

Nakon što su u petak ‘demolirali’ Bugarsku 32:4, odabranici trenera Hrvoja Hrestaka slično su odigrali i protiv Francuske koja je inače dan ranije pomalo iznenađujuće izgubila od Ukrajine. Ponovo samo 4 primljena pogotka, a čak 17 postignutih za i više no uvjerljivu pobjedu.

Samo je prva četvrtina, isključivo rezultatski gledano, odavala privid izjednačenosti. Po jedan pogodak na svakoj strani, od toga naš iz peterca (Patrik Kolak za 1:0). U drugoj dionici su već ‘stvari stavljene na svoje mjesto’. Tu su četvrtinu naši mladići dobili 8:1, te je s ukupnim vodstvom 9:2 pitanje pobjednika bilo riješeno. Hrvatska je tri pogotka postigla iz kaznenih udaraca (Kolak, Čumbelić i Obuljen), uz jedan neiskorišteni peterac (Omrčen, četiri minute prije kraja utakmice). Realizacija igrača više bila je vrlo, vrlo dobra (7-11).

S 4 gola najbolji strijelac utakmice bio je Patrik Kolak, dok su po 2 postigli Ivuša Burđelez, Mislav Bakarić, Toni Mozara i Marin Čumbelić.

Sljedeću, ujedno posljednju utakmicu na kvalifikacijskom turniru u Korčuli, utakmicu za prvo mjesto odigrat će u nedjelju, 27. lipnja, Hrvatska – Ukrajina. Utakmica počinje u 11.00 sati uz prijenos na YouTube Kanalu Hrvatskog vaterpolskog saveza.

Igračima i stručnom vodstvu na čelu s trenerom Hrvojem Hrestakom čestitamo na plasmanu na Europsko prvenstvo.

U drugoj utakmici 2. kola kvalifikacija u Korčuli, Ukrajina je pobijedila Bugarsku 13:12.
Poredak: Hrvatska 6, Ukrajina 6, Francuska 0, Bugarska 0.