U15 reprezentacija / 22. lipnja 2023.

Velika pobjeda nad Talijanima

Momčad koju vodi trener Bruno Sabioni, hrvatska reprezentacija do 15 godina ostvarila je istinski veliku pobjedu u 1. kolu jakog međudržavnog turnira „Šest nacija” u Duisburgu, svladavši Italiju 8:7. Velika je zbog okolnosti u kojima je odigrana odnosno onoga što je prethodilo susretu.

Naši su mladići naime imali velikih problema pri dolasku u Njemačku. Prvo im je let kasnio, pa su potom preusmjereni na drugi let, ali i za drugi grad udaljen 140 km od Duisburga. U konačnici, naši su mladići u hotel stigli u četvrtak pred jutro praktički, odnosno u 3.30 sati. Iz tog razloga je utakmica s Talijanima koja je prvotno predviđena za 09.00 sati, logično prebačena za rano poslijepodne, s početkom u 12.20 sati. Kako god, još uvijek vrlo nepovoljno i s malo sati sna nakon cijelog dana provedenog na putu.

Svejedno ili svemu unatoč, naši su mladići perfektno otvorili utakmicu. Prvu su četvrtinu riješili u svoju korist 3:0. U istom su ritmu nastavili i u drugoj četvrtini u kojoj je Hrvatska ostvarila najveću prednost, čak 6:1.

U drugoj polovici utakmice je Italija uspjela smanjiti zaostatak, ali ništa više od toga. Konačan rezultat 8:7 ili pogodak prednosti za Hrvatsku je uostalom i najmanji zaostatak koji su Talijani uspjeli ostvariti.

U ostalim utakmicama 1. kola: Crna Gora – Australija 23:5 i Njemačka – Mađarska 2:21.

Hrvatska će danas (četvrtak) već od 17.00 sati ponovo u bazen, kada će im u 2. kolu suparnik biti Australija.