Europsko prvenstvo, U15 reprezentacija / 10. srpnja 2023.

Važna pobjeda nad Grcima

Pobjeda za prvo mjesto i izravan ulazak u četvrtfinale! To je momcima izbornika Brune Sabionija donio trijumf nad Grcima, u derbiju 2. kola B skupine Europskog prvenstva do 15 godina. Sama je utakmica imala vrlo neobičan tok.
Prva neobičnost – rano i izrazito visoko vodstvo Hrvatske. Nakon prve četvrtine je bilo čak 5:0! Što je dodatno zanimljivo, prvi je pogodak postignut tek u trećoj minuti ili malo manje od 6 minuta do kraja prve dionice. Doima se da su na ‘spavanju’ uhvatili naši mladići Grke i munjevito golovima Petra Erende 3, te po jednom Dominika Beljana i Narde Skejića poveli 5:0. Je li moguće da je nakon osam minuta pobjednik riješen? Nije. Potvrdili su to Grci koji su u drugoj četvrtini već do sredine tog dijela igre smanjili na 5:4. Skoro pa smo bili na početku. Ipak, uspijevali su naši mladići nakon tog protuudara Grka ipak očuvati prednost od gola do dva razlike, pa se na ‘veliki odmor’ otišlo s dva gola plusa, 8:6.

Mladi Grci se nisu tu zaustavili, te su uspjeli izjednačiti na 8:8, tri i pol minute prije kraja treće četvrtine. A onda…
Onda je slijedio novi udar, ali sada mladih Hrvata. U posljednje dvije i pol minute čak četiri gola – Petar Erenda, Nardo Skejić, Patrik Turk i Nardo Skejić. Uoči zadnje četvrtine bilo je 12:8 za Hrvatsku i to je sada ipak kraj.
Jesu Grci uspjeli u zadnjoj četvrtini smanjiti na 12:10, ali brzo su se naši mladići iznova ‘odlijepili’ na 14:10 manje od tri minute do kraja i to je sada bila i konačna potvrda pobjede.

Prije našeg susreta s Grcima, utakmicu 2. kola u B skupini su odigrali Srbija i Turska, 20:0. Nakon dva kola, Hrvatska je u vodstvu sa 6 bodova, po 3 imaju Grčka i Srbija, dok je bez boda Turska.
U utorak, u 3. kolu Hrvatska igra protiv Turske, a utakmica počinje u 17.00 sati.