U15 reprezentacija / 7. travnja 2023.

USKRŠNJI TURNIR – Remi protiv Srbije

Drugi dan natjecanja na varaždinskom Uskršnjem turniru odnosno 3. kolo, bilo je kolo remija. Nakon neodlučenog ishoda u susretu Crne Gore i Italije 10:10 (1:1, 3:3, 4:2, 2:4), remizirali su i naši mladići, do 15 godina.

Reprezentacije Hrvatske i Srbije odigrale su bez pobjednika 8:8 (3:3, 4:3, 0:0, 1:2). Ovim bodom, Hrvatska je osvojila prvo mjesto u temeljnom dijelu natjecanja, te će se u polufinalu u petak u večernjim satima, sučeliti momčadi Italije.

Cijela utakmica naših mladića protiv istočnih susjeda bila je naglašeno izjednačena. Prvu je četvrtinu Srbija bila ta koja bi minimalno povela, a naši reprezentativci sustizali, da bi u drugoj četvrtini Hrvatska prvi put povela. Pred kraj ove dionice je Nardo Skejić pogodio za vodstvo 6:5, da bi Roko Čoga Šterle u zadnjoj minuti druge dionice pogodio i za najveće vodstvo neke od momčadi u ovoj utakmici – 7:5 za Hrvatsku. Ipak, do kraja četvrtine je Srbija smanjila na 7:6.

U trećoj dionici niti jedna momčad nije postigla gol, da bi u zadnjih osam minuta suparnik preokrenuo i poveo 8:7, ali je Luka Sever malo manje od tri minute do kraja izjednačio na 8:8.

To se ispostavilo i konačnim rezultatom utakmice.

Temeljem poretka odnosno sa 7 bodova i osvojenim prvim mjestom nakon tri kola, Hrvatska će večeras od 20.30 sati igrati protiv posljednje Italije (1 bod) za ulazak u subotnje finale.

Prije ove utakmice, od 18.30 sati će se sastati Crna Gora – Srbija.