U15 reprezentacija / 6. travnja 2023.

USKRŠNJI TURNIR (do 15) – Hrvatska pobijedila i Crnu Goru

Dva od dva za pet. Dvije utakmice – dvije pobjede – ocjena pet. Možemo i tako opisati prvi dan natjecanja na varaždinskom Uskršnjem turniru za uzrast do 15 godina, a s hrvatskog gledišta.

Naime, nakon pobjede u 1. kolu protiv Italije, (10:8), mladi izabranici trenera Brune Sabionija, svladali su i Crnu Goru 12:8 (6:2, 0:0, 2:4, 4:2).

Uraganski početak i perfektna prva četvrtina naših mladića determinirala je cijelu utakmicu. Početak iz snova s vrlo visokim vodstvom 5:1, a nakon prve četvrtine 6:2, morao je razvući osmijeh na naš stručni stožer. Malo zato čudno da je nakon golijade u prvoj dionici s ukupno čak 8 golova, slijedila cijela jedna četvrtina bez ijednog pogotka na obje strane! Makar, nismo se žalili jer velika je prednost još uvijek ostala, a onda je čak u trećoj četvrtini i još malo ‘pojačana’ (7:2 i 8:4). Samo, suparnik nije bio svladan…

Mladi Crnogorci su to dokazali primicanjem na 8:6 nakon treće četvrtine, da bi početkom zadnje četvrtine golom za 8:7, utakmici vratili prizvuk neizvjesnosti. Ujedno su i našim mladićima vratili ozbiljnost i maksimalnu koncentraciju koju su golovima dokazali Mladineo, Galušić, Sever i Skejić za novo rezultatsko odvajanje do 12:7. Samo što je to tada bilo samo minutu i pol do kraja utakmice. Drugim riječima, pobjeda osigurana i potvrđena!

Odlična je bila naša igra s igračem više, kao i manje. Brojčanu prednost smo realizirali u 7 od 11 napada, dok smo se od 15 crnogorskih napada s njihovim igračem više, uspješno obranili čak 13 puta! Jedan od ključeva pobjede.

Najviše golova je za našu reprezentaciju postigao Mihael Mladineo – 3, ali valja pohvaliti i vratara Nikolu Batoša koji je prikupio 15 obrana.

U drugoj utakmici 2. kola Uskršnjeg turnira u Varaždinu, Srbija je svladala Italiju 12:3.

U petak u 3. kolu, a koje je na rasporedu u 12.00 sati Hrvatska igra protiv Srbije.