U15 reprezentacija / 6. travnja 2023.

USKRŠNJI TURNIR (do 15) – Hrvatska otvorila pobjedom

Rezultatski je odlično počeo “Uskršnji turnir” u Varaždinu, za igrače do 15 godina. Podsjetimo, radi se o natjecanju na kojem nastupaju momčadi Hrvatske, Italije, Crne Gore i Srbije, a trajat će do subote, 8. travnja.

Prvog dana, u četvrtak su na programu dva kola. U 1. je kolu Hrvatska svladala Italiju 10:8 (2:2, 3:1, 3:2, 2:3). Najprecizniji u našim redovima bio je Nardo Dragaš s 4 pogotka. Italija je povela samo jednom, na samom početku utakmice (1:0), da bi do pred kraj druge četvrtine svjedočili izjednačenoj igri. U posljednjih pola minuta druge četvrtine, Hrvatska je preko Filipa Markovića i Nikole Batoša prvi put povela s dva razlike, (5:3). U drugoj minuti treće dionice Nardo Dragaš je pogotkom za vodstvo 6:3 počeo trasirati hrvatsku pobjedu protiv prekojadranskih susjeda.

Do kraja ove dionice mladi Hrvati više niti jednom nisu ispuštali vodstvo manje od 2-3 gola razlike, da bi do sredine zadnje četvrtine naša prednost porasla i na 5 pogodaka ‘viška’ odnosno 10:5. Tako je četiri minute prije kraja riješeno pitanje pobjednika, a sve što su Talijani uspjeli je malo ublažavanje njihovog poraza.

U drugoj utakmici 1. kola, Crna Gora je svladala Srbiju 6:5 (2:1, 2:1, 2:2, 0:1).

Turnir se nastavlja večeras utakmicama 2. kola u kojima se sastaju; Srbija – Italija (18.30), te Hrvatska – Crna Gora (20.30). Utakmice iz Varaždina možete pratiti u tzv. live-score na našoj stranici – www.hvs.hr