Liga prvaka / 13. rujna 2024.

U gruškom derbiju slavili su gosti

U po svemu sudeći derbi-susretu dubrovačke kvalifikacijske skupine za ulazak u Lugu prvaka, slavio je gost iz Herceg Novog.
Ključna je bila druga dionica koju je Jadran (HN) dobio čak 5:1, te iz rezultatskog minusa otišao u plus koji su štoviše, s vremenom čak i uvećavali.

Domaćin je jako dobro otvorio susret. Novljani su istina minimalno poveli (0:1), ali Žuvela iz peterca i Burić silovito s vanjske pozicije doveli su prednost na jugašku stranu. Iz kontre je Sladović poravnao, da bi pogocima Cabanasa i Mozare. hrvatski predstavnik prvi put poveo s dva gola razlike. Napominjemo prvi put jer ponovili su to domaćini i još jednom, pred sam kraj prve četvrtine, golom Marka Žuvele za 5:3.

No, tada je slijedila druga četvrtina i loše minute za našeg predstavnika. Točnije, prve dvije minute je još bilo plus 2 za jugaše (6:4), ali slijedi preokret gostiju i njihov niz od 4-0 što dovodi do rezultatskog preokreta, 8:6 za goste iz Herceg Novog. Nažalost, pet uzastopnih napada s igračem više za domaći sastav ostala su neiskorištena, pa je i to ‘kumovalo’ velikom obratu.
Početkom treće dionice, Rus Dmitrij Holod je pogodio za vodstvo Jadrana (HN) 9:6 ili tri gola razlike koji su Crnogorci dosta umješno branili, a pred kraj ove četvrtine i još malo povećali. Golom Vasilija Radovića za 12:9.

U zadnjih osam minuta susreta, unatoč tomu što su ostali bez čak trojice igrača u rotaciji (treća osobna za Milojevića, V. Radovića i Sladovića), Jadran iz Herceg Novog je uspio sačuvati prednost od 2-3 pogotka i na koncu slavio 14:12. Za njih vrlo značajna pobjeda koja sada sastav iz Crne Gore pretvara u favorita za osvajanje prvog mjesta. Iako, za takvo što ipak još trebaju pobijediti Barcelonu i Dinamo iz Bukurešta.

U subotu će Jug Adriatic osiguranje igrati protiv Barcelone od 18.30 sati uz prijenos na Arena Sport 2.