Europsko prvenstvo, U17 reprezentacija / 9. kolovoza 2023.

U 2. kolu protiv Crnogoraca od 17.00 sati

Male Barakude, hrvatska reprezentacija do 17 godina ove srijede imaju drugi nastup na Europskom prvenstvu u Turskoj. Prije sraza protiv Crne Gore, ipak i koje slovo o prvom susretu protiv Španjolaca koji je ‘otišao’ na stranu suparnika, 13:12 za Furiju.

Jest bio izjednačen susret, ali trebali smo ga, imali smo ga ipak priliku riješiti mi u svoju korist. Kod vodstva 11:9 (3. četvrtina), osim te prednosti imali smo i napad s igračem više. Prilika za ‘prelomiti’ utakmicu. Nismo u tomu uspjeli i nažalost je završnica bila suprotna od naših očekivanja i želja

– veli hrvatski izbornik Hrvoje Koljanin.

U drugom kolu, a ono je na rasporedu ove srijede (9. kolovoza), naš će suparnik biti Crnogorci. U 1. kolu je Mađarska u našoj skupini pobijedila Crnu Goru, bez većih problema, 11:6 uz ‘simultanku’ Botonda Balogha koji je postigao čak 8 golova (tri iz peterca).

Kakva je Crna Gora?

Momčad slična našoj. Ima neke probleme, kao i mi, ali imaju trojicu igrač iz Jadrana iz Herceg Novog koji igraju u njihovoj prvoj momčadi. Dakle, ne nedostaje ondje talenta, pa i nešto iskustva

– kratko će o suparniku izbornik Koljanin koji je još istaknuo i sljedeće.

Inače, mislim da bi na ovom prvenstvu moglo biti i dosta iznenađenja. Recimo, Grčka je izrazito uvjerljivo vodila protiv Nizozemske, a onda u zadnjoj četvrtini primila 6 golova. Pa donekle je i Srbija – Italija moglo možda i drukčije završiti.

Prije malo više od dva tjedna, ove dvije momčadi su se sastale u mađarskog gradu Szegedu, na turniru Daikin kup u utakmici za treće mjesto. Crna Gora je tada pobijedila 11:9. Ovo ipak i ne mora baš puno značiti ili biti mjerodavan pokazatelj ičega, pa čak i da je naša reprezentacija pobijedila, jer je ipak navedeni turnir bio u svrhu priprema za Europsko prvenstvo koje je počelo ovog tjedna u Manisi.

Utakmica Hrvatska – Crna Gora počinje ove srijede u 17.00 sati, a možete ju pratiti na stranici www.len.eu