Europsko prvenstvo, U15 reprezentacija / 4. srpnja 2021.

EP do 15 (m) – Poraz na startu

Hrvatska kadetska muška reprezentacija porazom je otvorila svoje nastupe na Europskom prvenstvu (do 15 godina) u portugalskom gradu Louleu. U utakmici 1. kola, ujedno prvoj utakmici cijelog natjecanja, Mađarska je zasluženo slavila s tri gola razlike. Utakmica je bila poprilično izjednačena, rezultatski ravnopravna sve do druge polovice treće četvrtine kada su Mađari napravili presudnu razliku od tri pogotka koju su i održali do kraja susreta.

Momčad trenera Davida Burburana je prva povela preko Andre Galića, u nedjelju najraspoloženijeg igrača u našim redovima s čak 5 golova ili polovicom svih hrvatskih pogodaka. Nakon mađarskog izjednačenja i vodstva, novim pogotkom Hrvatske (Glavinić iz peterca), uslijedilo je izjednačenje (2:2), a pogotkom Gabrijela Burburana i drugo vodstvo (3:2 za Hrvatsku). Do konca prvih 8 minuta, mladi su Mađari postigli još dva gola, odnosno uslijedio je i novi preokret (4:3 za Mađarsku).

Rezultatsko poravnanje potrajalo je sve do minutu prije kraja druge dionice (5:5), kada Mađari u samo pola minute postižu dva gola, te tada prvi put neki od suparnika dolazi do vodstva većeg od minimalnog.

Sredinom treće četvrtine slijede, pokazat će se kasnije, ključne minute. Mađarska je povela s tri gola razlike (8:5, 9:6 i 10:7) i to je bila presuda pobjednika. Tri gola razlike osam minuta prije kraja utakmice, za Mađarsku koja ima vrlo nadarenu generaciju igrača, prevelika je prednost, a da ju ne bi znali kapitalizirati. Štoviše, u zadnjoj su četvrtini vodili u dva navrata i s +4 (11:7 i 13:9).

Sljedeću utakmicu na Europskom prvenstvu, naši kadeti igraju sutra (ponedjeljak) protiv Poljske u 11.30 sati po hrvatskom vremenu.