U15 reprezentacija / 24. lipnja 2023.

Tijesan poraz od Talijanki

U prvoj utakmici naše reprezentacije na Europskom prvenstvu do 15 u Zagrebu, Italija je minimalno, s tek golom prednosti pobijedila 14:13.
Poraze nikada ne valja hvaliti i slaviti, pa nećemo jasno niti ovom prilikom, ali valja pohvaliti igru naših djevojaka koje s klupe vodi trener Višeslav Sarić.

Nije tu više čak ni riječ o ‘solidnom otporu’ kako se zna reći u ovakvim prilikama, već o ravnopravnom sučeljavanju. Do sredine druge četvrtine Hrvatska je čak i vodila, pa i s dva gola razlike (4:2), da bi do sredine utakmice Talijanke uspjele preokrenuti na 2 pogotka, ali u svoju korist (6:4). Štoviše, početkom treće četvrtine je Italija povela i s tri gola razlike, (7:4), te su toliku razliku suparnice održavale do kraja treće četvrtine.

U zadnjoj dionici, završni pritisak hrvatskih reprezentativki. Poprilično opasan koji je uostalom doveo do ruba izjednačenja. Cijelu četvrtu četvrtinu Talijanke nisu imale više od 1-2 gola prednosti. Gol za konačnih 14:13 ili samo minus 1 iz hrvatskog gledišta, postigla je Lara Srhoj. Inače, Lara je s čak 8 golova, od toga 2 iz kaznenih udaraca, bila uvjerljivo prvo ime utakmice.

U drugoj utakmici 1. kola A skupine, Mađarska je pobijedila Srbiju, 25:4.
U nedjelju, u 2. kolu Hrvatska od 19.00 sati igra protiv Mađarske, jednih od favoritkinja za najviši plasman.