Europsko prvenstvo, U17 reprezentacija / 8. kolovoza 2023.

Tijesan poraz od Španjolaca

Neizvjestan, izjednačen, dramatičan. Takav je bio prvi susret naših mladića, reprezentacije do 17 godina na Europskom prvenstvu u turskom gradu Manisi. Nažalost, ne i s najpoželjnijim krajem.

U 1. kolu A skupine Španjolska je pobijedila Hrvatsku minimalno, s golom razlike, 13:12. Pobjedonosni pogodak za suparnika postigao je Tomas Perrone, nećak slavnog Felipea Perronea i na kojeg smo upozoravali u najavi. Mali Perrone je inače postigao 3 pogotka, te je bio drugi španjolski strijelac iza Carlosa Nuneza (4 gola). U našoj je momčadi najbolji strijelac bio Gabrijel Burburan (3 gola).

Cijeli tijek utakmice je obilježila izjednačenost, te povremeni rezultatski obrati u smislu minimalnih vodstava Hrvatske i Španjolske. U samo dva navrata su momčadi imali po 2 gola prednosti. Španjolci početkom druge četvrtine (5:3), te Hrvatska pred kraj treće četvrtine (11:9). U oba je navrata suprotna momčad relativno brzo poravnala.

Naša je momčad inače pred kraj utakmice ostala bez čak četvorice igrača zbog tri osobne pogreške (Burburan, Doknić, Prezzi i Ćurković). U posljednjoj smo minuti imali napad s igračem više, no nismo ga uspjeli realizirati.

U srijedu, u 2. kolu Hrvatska se sastaje protiv Crne Gore s početkom u 17.00 sati.