Europsko prvenstvo, U15 reprezentacija / 11. srpnja 2023.

Svladani Turci, slijede 2 slobodna dana

Nikakvih nedoumica nije bilo niti prije utakmice. Hrvatska je s lakoćom pobijedila Tursku, najslabiju momčad u našoj B skupini Europskog prvenstvo do 15 godina u Podgorici. Time je samo potvrđeno od ranije osigurano prvo mjesto i plasman u krug 8 najboljih sastava na kontinentu.

Shodno izjavi našeg izbornika Brune Sabionija prije ove utakmice, Hrvatska nije ‘jurila’ neki visoki rezultat, već se sada već počela pripremati za eliminacijski dio odnosno četvrtfinale. Turska je inače prijašnje dvije utakmice u skupini izgubila vrlo uvjerljivo. Od Grčke 20:2, a od Srbije 20:0.

Pobjeda je, ako je u nju itko uopće i sumnjao, potvrđena nakon prve dvije četvrtine koje su naši mladići riješili u svoju korist, 6:0. Štoviše, bilježimo početkom treće četvrtine i 7:0 za Hrvatsku, da bi Turci prvi gol postigli u četvrtoj minuti treće dionice, dakle u 20. minuti utakmice.

Hrvatskoj sada u glavnom crnogorskom gradu predstoje dva slobodna dana, odnosno čekanje raspleta u eliminacijskim borbama momčadi iz donjeg dijela jakosnih skupina.