Euro kup / 29. rujna 2024.

Suverena Mladost, Solaris nije uspio

Završene su sve kvalifikacijske skupine Eurokupa, a nakon njih je jasno da će Hrvatska u ovom natjecanju imati dva kluba, zagrebačku Mladost i dubrovački Jug Adriatic osiguranje koji su to osigurali još i ranije. Ispali su Primorje EB i Solaris.

Skupina C – (Solaris)

Posljednja utakmica svih ukupno 8 kvalifikacijskih skupina Eurokupa, odigrana je u otvorenom bazenu u glavnom gradu Katalonije. Ondje je Barcelona pobijedila naš Solaris i plasirala se dalje. Domaćin je određenu prednost stekao do poluvremena (7:5), ali presudna je bila treća četvrtina u kojoj su Katalonci postigli čak 8 pogodaka. S druge strane, primili su samo tri, te se s rezultatom 15:8 ušlo u zadnjih osam minuta. Sasvim izvjesno po pitanju konačnog pobjednika.

U drugoj utakmici 3. kola ovog turnira, Vouliagmeni je pobijedio Quinto iz Genove 15:8, te je konačni poredak: Barcelona 6, Vouliagmeni 6, Solaris 3 i Quinto 0.

Skupina D – (Mladost)

Žapci su očekivano, sa stopostotnim učinkom završili kvalifikacijski turnir Eurokupa kojem su bili domaćini na svom bazenu u Zagrebu. Mladost je naime i u posljednjem susretu 5. kola, a svom četvrtom susretu, ubilježila pobjedu.

Sada je ‘stradalnik’ bila turska momčad ENKA iz Istanbula. Ponovo je posao završen praktički u prvoj četvrtini u kojoj su Zagrepčani poveli 6:0. Trener Damir Vincek je odmarao prvog vratara Ivana Marcelića, kao i kapetana Antu Vukičevića i prvog sidraša Josipa Vrlića.

U drugoj utakmici zagrebačkog turnira, Apollon Smyrna je svladala Sant Andreu 15:5.

Konačan poredak: Mladost 12, Apollon Smyrna 9, ENKA 3, Sant Anrdeu 3 i Cattaro Kotor 0.