Europsko prvenstvo, U19 reprezentacija / 3. rujna 2024.

Spektakularan Pavlić, Hrvatska u srijedu protiv Turske

Spektakl u Burgasu. Hrvatska je u 3. kolu A skupine Europskog prvenstva pobijedila Crnu Goru 8:7 na rijetko viđen način i opet zahvaljujući čudesno raspoloženom Vlahi Pavliću.

Naime, 36 sekundi do kraja Crna Gora je vodila 7:6, da bi tada Pavlić poravnao na 7:7, a isti je igrač sekundu i pol prije kraja pogodio za potpuni preokret i pobjedu mladih Barakuda 8:7. Pavliću je to inače bio čak 6. gol na utakmici!

Početak je bio sličan prijašnjim našim utakmicama u Burgasu. Rano vodstvo (2:0), ali i suparnik sustiže, pa čak i prestiže (2:3) na kraju prve dionice. To je bilo prvo vodstvo Crne Gore. Od tada se igralo rezultatski izrazito ravnopravno, izjednačeno s tim da je Hrvatska bila ta koja je vodila, a Crna Gora sustizala našu prednost. Obrana je ponovo bila savršena, što najbolje svjedoči podatak da je crnogorska realizacija igrača više bila 0-11!

Pet i pol minuta prije kraja, Crnogorci su drugi put na utakmici poveli (6:7) i održavali su tu prednost sve do zadnje minute. U zadnjoj minuti je prvo Čubranić obranio šut Strahinje Gojkovića, da bi sjajni Vlaho Pavlić pogodio s vanjske pozicije za izjednačenje – 7:7, samo 36 sekundi do kraja. Zadnji crnogorski napad je završen promašajem, da bi u našem zadnjem napadu u kojoj su Crnogorci posebno motrili Pavlića, odlični Dubrovčanin iznudio tzv. običaj prekršaj iz kojeg je, iz slobodnog udarca s vanjske pozicije filigranski precizno pogodio za pobjedu – gol za 8:7 sekundu i pol prije kraja!

Pa ipak, unatoč ovoj pobjedi, Hrvatska je zauzela treće mjesto u skupini budući da je Španjolska u zadnjem kolu skupine A pobijedila Mađarsku čak 16:11. Budući da su tri reprezentacije bile bodovno poravnate (Španjolska, Hrvatska i Mađarska), svi po 6 bodova, primijenjeno je pravilo po kojem se u ovakvom slučaju gleda gol-razlika između tri momčadi i izvlači najbolji (Španjolska), a zatim se gleda međusobni omjer drugog i trećeg. Mađarska je pobijedila našu izabranu vrstu u 1. kolu 10:9 i zato smo treći. To nadalje znači da će Hrvatska u srijedu, u lažnoj osmini finala igrati protiv Turske s početkom u 17.45 sati.