U15 reprezentacija / 28. ožujka 2024.

Sjajna igra i visoka pobjeda protiv Srbije

U drugom nastupu na Uskršnjem kupu koji se igra u legendarnom napuljskom bazenu Scandone, naši su mladići, hrvatska reprezentacija do 15 godina odigrali sjajno protiv vršnjaka iz Srbije. Rezultat te suverene predstave Hrvatske u vodi je i konačan rezultat. Točno dvostruko više postignutih od primljenih pogodaka i dosad najviša pobjeda neke momčadi na turniru u Napulju.

Samo je prva četvrtina protekla u izjednačenoj borbi odnosno rezultatu. U tom razdoblju je Srbija čak uspjela i povesti, na samom početku – 0:1. To je bilo sve od suparnika. Od druge četvrtine su bazenom zagospodarili štićenici našeg trenera odnosno izbornika Franka Geratovića. Nakon što su naši dečki početkom druge četvrtine poveli 6:3, do kraja utakmice više prednost nije ni padala ispod tri gola razlike za Hrvatsku. Posljednji put je takva bila na kraju treće četvrtine (9:6).
U zadnjoj dionici, završni udar. Hrvatska je ovaj dio igre završila s 5 :1 odnosno ukupno čak 14:7. U petak, zadnjeg dana turnira, Hrvatska će odigrati ponovo dvije utakmice. Prvo protiv domaćina Italije (11.00), a zatim i protiv Crne Gore (18.00 sati).