U15 reprezentacija / 23. lipnja 2023.

Prvi poraz u Njemačkoj

U 4. kolu turnira „Šest nacija” u Duisburgu, za mladiće do 15 godina, Hrvatska je pretrpjela prvi poraz.
Bolja je bila momčad Mađarske koja je svladale našu momčad 18:12. Za razliku od ranije današnje utakmice protiv Crne Gore (6:3), ovaj je susret bio posve različit ne samo što se tiče konačnog ishoda, već i po broju pogodaka, dosta različitom stilu igre. Puno više plivanja, kretnji, protunapada i šutiranja. Posljedica toga jest svakako i ukupno 30 golova. Mađarska je na ovom turniru i inače momčad koja se ističe osobitom ubojitošću napada.

Ovog puta je Mađarska bila ta koja je diktirala tempo. Do pred kraj druge četvrtine naši su mladići rezultatski uspijevali pratiti Mađare (7:7), da bi potom sjeverni susjedi s tri uzastopna gola do poluvremena ostvarili prvu osjetniju prednost (7:10). Tijekom treće četvrtine je Mađarska povevši 15:9 osigurala pobjedu.

Već poslovično, Nardo Skejić je bio najbolji strijelac ne samo naše momčadi, već cijele utakmice. Mladi igrač splitskog Jadrana postigao je 5 golova.

U subotu, 24. lipnja hrvatska reprezentacija igra zadnju utakmicu na turniru u Duisburgu, a suparnik će nam biti momčad domaćina, Njemačka od 10.45 sati.