U15 reprezentacija / 29. ožujka 2024.

Porazom se oprostili od Napulja

Na jugu Italije, u Napulju je završen Uskršnji kup, jaki međudržavni turnir reprezentacija do 15 godina. U posljednjoj utakmici naše vrste, Crna Gora je svladala Hrvatsku 9:6. Našim mladićima je to bio treći poraz u četiri utakmice.
Prethodno je momčad izbornika Franka Geratovića izgubila od Mađarske (7:10), zatim je slijedila pobjeda nad Srbijom (14:7), a potom dva poraza. Od domaćina Italije (7:12) i od Crnogoraca u drugoj rečenici navedenim rezultatom.

Hrvatske je inače protiv Crnogoraca povela 2:0 golovima Viga Brkića i Filipa Markovića. U drugoj je četvrtini suparnik uspio izjednačiti (2:2), da bi potom ponovo naši dječaci poveli s dva gola razlike (4:2), a strijelci su bili ponovo Marković, te Vito Di Liddo. Do poluvremena je Crna Gora ponovo stigla do poravnanja (4:4).
U trećoj je dionici suparnički sastav prvi put poveo (6:4 za Crnu Goru), no Crnogorci svoje vodstvo više nisu ispuštali odnosno nisu dopuštali čak ni poravnanje.