U20 reprezentacija / 8. rujna 2023.

Poražene od Japanki

Nije baš dobro počelo, za naše reprezentativke, Svjetsko prvenstvo do 20 godina u portugalskoj Coimbri.

U 1. kolu je Japan uvjerljivo svladao Hrvatsku, 16:11. Do poluvremena ili nakon prve dvije četvrtine (5:5), igra je doista bila ravnopravna, da bi u drugom dijelu Japanke djelovale svježije, a u svakom slučaju brže u napadu, te su tada i napravile razliku. Nakon treće četvrtine je bilo 10:7 za suparnice, a do posljednjih sekundi utakmice je Japan vodio i sa 6 golova razlike (16:10).

Sljedeću utakmicu Hrvatska igra u nedjelju, od 11.00 sati, ponovo protiv Japana (ove dvije reprezentacije su jedine u skupini). Za osvojiti prvo mjesto ili biti ispred Japanki, naše bi djevojke trebale ne samo pobijediti, nego i vrlo uvjerljivo slaviti protiv sastava koji je u prvoj utakmici pokazao da je, ruku na srce, bolji. Stoga je zadatak tim teži, ali predaja unaprijed nikad nije bila opcija u hrvatskom vaterpolu.