Europsko prvenstvo, U15 reprezentacija / 29. lipnja 2023.

Poražena je Njemačka, u petak za 5. mjesto

Sjajno su se, mentalno i psihički, brzo i bez ‘ožiljaka’ nakon četvrtfinalnog poraza od Grkinja, vratile naše djevojke.

U prvoj utakmici borbe za poredak od 5. do 8. mjesta, Hrvatska je suvereno od prve minute bila bolja od njemačkog sastava. Najbolje što su rezultatski naše suparnice uspjele učiniti, bilo je poravnanje na 1:1, dakle u samom otvaranju utakmice. Do sredine druge četvrtine su Njemice još koliko toliko uspijevale držati ‘zaveslaj’, odnosno zaostajale su 1-2 gola, ali pred kraj druge i u trećoj četvrtini mlade su se Hrvatice posve odvojile. U poluvremenu je bilo 7:3, a nakon treće dionice i 10:4 za Hrvatsku.

Hrvatska će tako i treće uzastopno Europsko prvenstvo uzrasta do 15 godina igrati za 5. mjesto. Ta je utakmica na rasporedu u petak, 30. lipnja u 17.30 sati, a točne suparnice ćemo znati malo kasnije.