Europsko prvenstvo, U17 reprezentacija / 1. kolovoza 2023.

Poraz od Mađarske, sa Slovakinjama za ulazak u 8

Mađarska, najbolja reprezentacija u A skupini Europskog prvenstva do 17 godina u turskoj Manisi, potvrdila je prvo mjesto pobjedom nad našom reprezentacijom 11:5 u 3. kolu nadmetanja.

Prve dvije četvrtine su međutim završile pomalo iznenađujućim, neodlučenim rezultatom (3:3). Očito su i Mađarice podcjenjivački ušle u utakmicu, da bi ih naše djevojke, bez ponajboljih igračica Lare Srhoj i Aurore Stipanov koje su za ovu priliku ostale na tribini, nagnale na maksimalan trud. Zadnje dvije dionice Mađarska je dobila po 4:1. Već do sredine treće četvrtine je bilo 7:3 za Mađarsku.

Ovime je završeno nadmetanja po skupinama u Manisi, a to znači da iz naše A skupine, Hrvatska na četvrtom mjestu, u srijedu ide na pobjednice skupine C.

To je reprezentacija Slovačke i utakmica tzv. lažne osmine finala ili za ulazak u najboljih 8 u Europi. Ova je utakmica predviđena po rasporedu za srijedu, od 12.00 sati.