Euro kup / 28. rujna 2024.

Ponovo uvjerljiva Mladost, Mađari prejaki za Riječane

Skupina D – (Mladost)
Mladostaši su u Zagrebu u 4. kolu, ali svojem trećem nastupu (u 3. su kolu Žapci bili slobodni), ostvarili i treću pobjedu. Uvjerljivu i visoku protiv grčkog Apollona Smyrne. Pobjeda kojom je Mladost jasno osigurala nastavak natjecanja u Eurokupu, odnosno ulazak u kasniju natjecateljsku fazu po skupinama.
Grci su bili oslabljeni neigranjem ponajboljeg im igrača Nikole Bogdanovića koji je morao odraditi jednu utakmicu zabrane nastupa zbog crvenog kartona. Iako, ovaj podatak sasvim sigurno nije razlog poraza Grka odnosno pobjede Hrvata. Jednostavno, Mladost je bolja, kvalitetnija momčad s raznovrsnijim igračima, reprezentativcima i sa širom ili dužom klupom.

Dokaz za to nismo trebali dugo čekati ili tražiti. Gost je poveo i uspio do 6. minute držati to vodstvo (1:0), a onda je slijedila serija Zagrepčana – Harkov 2, te po 1 J. Bušić, Bašić, Bukić i Lazić i začas je bilo 6:1 za Žapce, šest minuta do kraja druge četvrtine. Pet je razlike ostalo i do kraja prvog poluvremena (10:5). Osim što su u napadu učinkoviti, Žapci su i obrambeno čvrsti, posebno kad svoj dan ima vratar Ivan Marcelić s 11 obrana. Pridodajmo i mladostaškog igrača više. Pet od pet za ocjenu 5.

Skupina H – (Primorje EB)
Nažalost, riječko Primorje EB neće ove sezone igrati više u Eurokupu. Odnosno, jedino što Riječanima još preostaje je nedjeljna utakmica 3. kola turnira u Budimpešti protiv španjolske Terrasse.
U glavnom mađarskom gradu je sve vrlo brzo bilo riješeno. U prvoj četvrtini već 5:3, a na polovici druge četvrtine 10:3 za BVSC odnosno momčad trenera Daniela Varge koji je nekoć zajedno s bratom Denesom nosio kapicu riječkog kluba.

Nakon vodstva 10:5 na polovici susreta, primorjaši su uspjeli dobiti treću četvrtinu 3:0 i smanjiti zaostatak na samo 2 gola. Malo su se možda domaćini i opustili, trener ih je upozorio, te je vrlo brzo početkom zadnje dionice mađarski sastav ponovo uspostavio veliku prednost. Sve do konačnih 14:10.