Prvenstvo Hrvatske, Seniori / 20. srpnja 2020.

PH: Igrat će se majstorica za 3. mjesto!

Odličan se, uzbudljiv, zanimljiv i neizvjestan vaterpolo igra ovog ljeta u Hrvatskoj. U drugoj utakmici za treće mjesto u Prvenstvu Hrvatske, u Šibeniku su ogorčenu borbu vodili Solaris i Jadran, da bi na koncu boljim izvođenjem peteraca slavio Solaris i tako izborio treću, odlučujuću utakmicu u Splitu.

Prvu je četvrtinu na krilima iskusnog Vlahovića i mladog Pelicarića (svaki po 2 gola u prvoj dionici), Solaris uspio povesti čak 5:2. Postići Splićanima čak pet pogodaka nije baš lagan zadatak. Jadran se malo ‘trgnuo’ u drugoj četvrtini, ali ipak ‘u poluvremenu’ je još bilo dva razlike za Solaris (6:4). Potom slijedi doba potpunog preokreta. Čak četiri uzastopna gola Smodlakine momčadi (Šetka, Visković i Burić 2) za 8:6 vodstvo Jadrana. Početkom zadnje četvrtine bilo je i 9:6 za goste. Stao je Solarisov napad, Šibenčani nisu uspjeli postići pogodak punih 12 minuta, Jadran je dao svoje najbolje u defenzivnom pogledu i to se moralo iskazati i u rezultatu. Šest i pol minuta prije kraja utakmice Jadran je vodio 9:6 i imao pobjedu nadomak ruku. Samo, ne predaju se Šibenčani.

Fanatičnom borbenošću, malo po malo uspijevaju prvo smanjivati vodstvo gostiju (Herceg i Pelicarić), a onda i izjednačiti (9:9, Vlahović iz peterca). Bilo je to nepune četiri minute prije kraja. Ante Visković je ponovo doveo Jadran u prednost, malo više od tri minute prije kraja, da bi točno minutu i 23 sekunde prije konca utakmice, iz napada s igračem više, Roko Pelicarić pogodio za izjednačenje. Pokazat će se kasnije i peterce, iako valja navesti da je Solaris još imao zadnji napad na utakmici, 10-ak sekundi prije kraja.

U izvođenju peteraca, Jadran je opet bolje počeo zahvaljujući Anićevoj obrani šuta Andrije Vlahovića, ali od sljedeća četiri izvođača Jadrana samo je Rino Burić bio precizan, dok gol nisu postigli Delić, Pejković i Visković. Šibenčani s druge strane do kraja smireni i… gledat ćemo i još jedan ovosezonski ‘obračun’ Jadrana i Solarisa. Sada na Zvončacu!