Prvenstvo Hrvatske, Seniori / 24. srpnja 2020.

PH: Bronca za Jadran

Vaterpolisti splitskog Jadrana osvojili su treće mjesto u ovosezonskom državnom prvenstvu. U majstorici ili trećoj utakmici, svladali su šibenski Solaris i potvrdili status koji ima je u načelu i pripadao ove natjecateljske godine. Momčad koja je igrala Ligu prvaka, jedina momčad koja se mogla ravnopravno nositi s Jugom AO i Mladosti. Ne u mjeri da osvoje trofej ili igraju finale, ali odmah do tog, apsolutno.

U petak su na svom Zvončacu lišeni vodstva s klupe svojeg prvog trenera Mile Smodlake (isključen u prijašnjoj utakmici), cijelo vrijeme vodili od početnih 2:0, do 5:2 početkom druge dionice ili pak 7:2 sredinom te iste četvrtine. Diktirali su tempo, držali rezultat pod kontrolom, ne dopustivši gostu niti izjednačenje. Sredinom treće četvrtine Solaris je stigao na dva gola zaostatka (9:7 za Jadran), ali to se pokazalo samo prividom moguće neizvjesnosti. Nakon toga jadranaši kao da opet ubacuju u viši brzinu ili možda primjerenije sportu na vodu, razvijaju veća jedra… U posljednjoj četvrtini su se ‘odlijepili’ na još osjetniju razliku (15:8) i tu je svakoj nadi Solarisa bio kraj.

Čestitke Jadranu za ovu pobjedu, za osvojeno treće mjesto, ali i za vrlo dobro odigranu sezonu u kojoj su bili bremeniti problemima s ozljedama u prvom dijelu. Početkom drugog dijela, taman kada se momčad konsolidirala, došla je stanka uvjetovana koronavirusom koja im je ‘odnijela’ dvojicu igrača. Australac Nathan Power se više nije ni vratio iz svoje domovine, dok se Ivan Domagoj Zović rastao od klupa, ali nije više ni bio sastavnim dijelom momčadi.

Komplimenti i Solarisu za vrlo dobru sezonu, momčadi koja je također tijekom nadmetanja promijenila i trenera, imala i svoje probleme, ali u vodi su pružali maksimum, te se zasluženo našli u krugu četiri najbolje momčadi u Hrvatskoj. Poticaj za njihovu budućnost.