Europsko prvenstvo, U15 reprezentacija / 14. srpnja 2023.

Naši mladići poraženi u četvrtfinalu

Hrvatska neće u borbu za medalje na Europskom prvenstvu do 15 godina u Podgorici. U četvrtfinalu je bolja bila Mađarska svladavši naše mladiće 8:7.

Mađarska koja je izgubila sve tri utakmice u skupini, te potom svladala Nizozemsku u osmini finala, krenula je silovito. U prvoj četvrtini 2:0, sredinom druge već 3:0. Ipak, hrvatski su se reprezentativci vratili potpuno u igru. Do kraja druge četvrtine su dva Narda – Skejić i Dragaš smanjili na 3:2, da bi početkom treće četvrtine slijedio puni preokret. Prvo Nardo ragaš iz peterca poravnava na 3:3, da bi Luka Sever doveo Hrvatsku u vodstvo, 4:3! No, Mađari su čvrsta, opasna momčad koja se ne da olako dojmiti, još manje preplašiti. Uspjeli su izjednačiti, prvo na 4:4 potom i 5:5 na kraju treće dionice.

Iz ovog dijela utakmice valja izdvojiti nesvakidašnji trenutak, gol dana u Podgorici, a strijelac je bio naš vratar, Nikola Batoš! I ne, nije ‘jurnuo’ u napad već je kod isključenja jednog mađarskog igrača, uočio da je njegov kolega na suprotnoj strani, mađarski vratar 6-7 metara udaljen od gola. Ljevicom je uputio parabolu i to sa sredine onog dijela bazena koji je pripadao našoj momčadi u tom trenutku. Sjajan gol koji je podigao navijače na tribinama, nama u tom trenutku donio vodstvo 5:4, ali zbog konačnog rezultata, teško da će se dugo pamtiti.

Do sredine zadnje četvrtine se u bazenu razvila sasvim ravnopravna borba u kojoj bi Mađari poveli, mi izjednačili i tako sve do četvrte minute zadnje četvrtine. Tada je prvo Jambor s dva metra pogodio za novo mađarsko vodstvo 7:6, ali samo 50-ak sekundi kasnije, u novom napadu Mađara, sjajno je sa srednjeg vanjskog opalio ljevak Gedra za mađarsko vodstvo 8:6. Ovo je već bilo malo opasnije jer 2 gola razlike, manje od 4 minute prije kraja…

Nažalost, tako se i pokazalo. Do kraja utakmice viđen je samo jedan gol, onaj našeg Luke Severa, 4 sekunde do kraja, za ‘uljepšavanje’ poraza, 7:8.

Hrvatska će tako nastaviti natjecanje u borbi za poredak od 5. do 8. mjesta. Suparnik Hrvatskoj u subotu će, od 17.30 sati biti reprezentacija Italije.