Europsko prvenstvo, U15 reprezentacija / 9. srpnja 2023.

Na otvaranju EP poražena je Srbija

Odličan početak naših mladih reprezentativaca. U 1. kolu B skupine Europskog prvenstva za igrače do 15 godina u Podgorici, Hrvatska je pobijedila Srbiju, uvjerljivo i glatko, 8:3.

Naši su mladići odličnom obranom i solidnim napadom, te igrom koja je cijelo vrijeme bila s naše strane kontrolirana, svladala suparnika koji je poveo samo jednom, na kratko, u otvarajućim minutama (0:1). Ujedno, prva četvrtina je bila i jedina u kojoj je rezultatski stanje bilo izjednačeno. Već sredinom druge četvrtine golovima Luke Severa i Tonija Galušića, mladi su Hrvati poveli nešto osjetnije (3:1). To ‘nešto osjetnije’, pretvorilo se u trećoj četvrtini u nešto puno više i ozbiljnije, vodstvo 6:2. Valja spomenuti da je suparnik u zadnjoj minuti druge četvrtine ostao i bez igrača u rotaciji jer je vrlo rano treću osobnu zaradio srpski igrač, Luka Vojinović. Štoviše, mladić je u samo 48 sekundi dobio dvije osobne.

Photo credits: Krsto Vulović & Filip Roganović

S 4 pogotka više Hrvatska je ušla u zadnju četvrtinu i to je bilo za suparnika nedostižno, tim prije što je jednostavno… Hrvatska bila bolja i jača od Srbije. Ukoliko je i postojala mrvica nade u suparnika u mogućnost hvatanja zaostatka, ona je tri i pol minute prije kraja ugašena vrlo lijepim pogotkom ljevaka Narde Skejića, sa srednjeg vanjskog za 7:3. Pobjeda je ‘zacementirana’, sjajnim golom i još jednog ljevaka, Petra Erende s desne strane za 8:3.

U drugoj utakmici naše B skupine, Grčka je s lakoćom svladala Tursku 20:2. Sljedeću utakmicu naši mladići igraju upravo protiv Grčke, od 15.40 sati i to bi vrlo lako mogla biti i utakmica za prvo mjesto u skupini.