U15 reprezentacija / 20. lipnja 2021.

MONTENEGRO KUP Za kraj, remi s Nijemcima

U posljednjem, 5. kolu “Montenegro kupa” u Budvi, vrlo jakog međudržavnog turnira za vaterpoliste do 15 godina, Hrvatska je remizirala s Njemačkom 12:12 (5:3, 3:2, 2:5, 2:2).

Protiv Njemačke se na određeni način ponovila slika iz nekih prijašnjih utakmica, primjerice protiv Crne Gore, pa i Mađarske. Sjajan početak, uvjerljivo vodstvo u prvom dijelu utakmice, a onda pad u drugom dijelu. Tako je bilo i protiv Nijemaca.

Pozicija Klub

U poluvremenu +3 odnosno hrvatsko vodstvo 8:5, koje je međutim u cijelosti poništeno već u trećoj četvrtini koju su sada suparnici dobili s tri pogotka razlike, te je uoči zadnjih osam minuta, rezultat bio poravnat (10:10). U posljednjoj su četvrtini Nijemci čak i poveli (11:10 i 12:11), a izjednačujući pogodak djelo je Nikole Prezzija točno minutu prije kraja susreta. Zanimljivo da je Hrvatskoj dosuđeno čak 5 peteraca od kojih su četiri naši igrači iskoristili (G. Burburan 3 i Galić 1), dok je preostali jedan peterac (Galić) ostao neiskorišten.

Hrvatska je na turniru u Budvi pobijedila Italiju 13:9 i Srbiju 9:8, remizirala protiv Crne Gore 11:11 i Njemačke 12:12, dok je jedini poraz ubilježen od Mađarske 8:11.

Našim mladićima ovo je bila sjajna provjera mogućnosti, prilika za stjecanje uvida u sve mane i vrline, a uoči skorašnjeg Europskog prvenstva ovog uzrasta u portugalskom Louleu od 4. do 11. srpnja ove godine.