U15 reprezentacija / 17. lipnja 2021.

MONTENEGRO KUP Odličan start mladića u Budvi

Sjajan početak vrlo jakog međudržavnog turnira “Montenegro kup” u Budvi u Crnoj Gori, a za uzrast do 15 godina. U prvoj utakmici 1. kola Hrvatska je svladala Italiju 13:9 (4:2, 3:2, 4:0, 2:5).

Izabranici trenera Davida Burburana sjajno su otvorili utakmicu. U biti, sve što su Talijani uspjeli učiniti bilo je njihovo vodstvo 1:0 na samom početku druge minute, a potom je slijedila kanonada naših mladića po talijanskom golu – Dragošević (igrač više), Galić, Đuho (igrač više), te Galić (iz peterca).

Ritam u kojem su završili prvu četvrtinu, hrvatski su reprezentativci zadržali u drugoj i još ju malo pojačali, pa tako nakon točno tri minute igre u ovoj dionici bilježimo i 6:2 za Hrvatsku, Dragošević iz peterca). S četiri pogotka prednosti se i otišlo na ‘veliki odmor’, nakon kojeg je slijedio ‘uragan’ mladih Hrvata u trećoj četvrtini. S nova četiri postignuta gola, a bez primljenog pogotka, Hrvatska je povela 11:3 čime je definitivno osigurana pobjeda. No, niti na tomu naši mladići nisu stali, pa tako sredinom posljednje dionice s nova dva pogotka Gabrijela Burburana, Hrvatska bilježi čak 10 golova prednosti (13:3)! U zadnje tri i pol minute Talijani jesu postigli 6 golova, ali u okolnostima u kojima su naši mladići očito prestali igrati imalo ozbiljniju obranu.

U petak (18. lipnja), drugog dana turnira, na rasporedu su utakmice 2. i 3. kola. Hrvatska će prvu utakmicu odigrati u 10.45 sati protiv Srbije, dok je utakmica 3. kola sučelice domaćina natjecanja Crne Gore na rasporedu od 19.30 sati.