U15 reprezentacija / 19. lipnja 2021.

MONTENEGO KUP Prvi poraz u Budvi

U 4. kolu “Montenegro kupa”, turnira u Budvi za igrače do 15 godina, Hrvatska je pretrpjela prvi poraz. Bolja od naših mladića bila je Mađarska 11:8 (1:4, 4:2, 3:0, 3:2).

Sraz do četvrtog kola dvije vodeće momčadi počeo je ponovo, baš kao i utakmicu dan ranije protiv Crne Gore, visokim vodstvom naše izabrane vrste – 3:0 (G. Burburan, Prezzi i Bučević) i 4:1 (Galić peterac). No, nastavak nije bio u takvom ritmu. Štoviše, u trećoj četvrtini je Mađarska bila puno boljim suparnikom.

Već do sredine druge četvrtine su Mađari izjednačili (4:4), na što su se izabranici Davida Burburana ponovo odvojili na dva gola razlike (6:4 – Glavinić iz protunapada, te Raci). U trećoj četvrtini je slijedio potpuni obrat, tri pogotka Mađarske, niti jedan Hrvatske za suparnikovo vodstvo 8:6 uoči zadnje četvrtine. U posljednjih osam minuta, suparnici ne samo da nisu ispuštali tu prednost, već su je i malo uvećali.

Posljednju utakmicu na turniru u Budvi naši će mladići odigrati u nedjelju, 20. lipnja protiv Njemačke u 10.45 sati.