Liga prvaka / 13. rujna 2024.

Mladostaši startali s pobjedom

Lijep, a nadasve uspješan start hrvatskog predstavnika u kvalifikacijskoj skupini Lige prvaka u Kragujevcu. Mladost je svladala grčkog doprvaka Vouliagmeni, nadmoćno, uvjerljivo, bez da su im suparnici i jednog trenutka izjednačili ili na ikakav način zaprijetili.
Silno osnažena momčad Zagrepčana u bazenu je iskazala da je ovog trenutka za mlađahnu grčku momčad, ‘drugi svijet’.
Matias Biljaka s lijeve strane, s vratnice, te Konstantin Harkov s desne, otvorili su golovima ovu utakmicu za Mladost. Vouliagmeni je smanjio pred kraj četvrtine na 2:1 i to je najbliže što su rezultatski Grci ostvarili. Početkom druge četvrtine braća Bušić su podignuli prednost na 4:1. Centar Toni Bušić s vratnice, pa Jan Bušić s vanjske pozicije. Pred kraj druge četvrtine, Toni Bušić je iznudio i peterac za Harkova (5:2). Ni minutu kasnije, Bukić je (drugi put) presjekao jedno dodavanje, isplivao kontru i začinio ju pogotkom za 6:2 na polovici susreta.
U prvom napadu treće četvrtine, Ivan Buljubašić je s vratnice na lijepo dodavanje Bašića pogodio za 7:2, te je i to već otvorilo put Žabaca do pobjede.

U 2. kolu, u subotu, 14. travnja, Mladost će od 18.00 sati igrati protiv BVSC-a iz Budimpešte, a utakmicu može gledati i u prijenosu na Arena Sport 6.