Euro kup / 10. listopada 2024.

Mladost izgubila petercima

U 1. kolu Eurokupa, skupina C, u Szolnoku je istoimeni domaćin svladao našeg predstavnika, zagrebačku Mladost boljim izvođenjem peteraca (18:17), nakon što je po okončanju 32 minute bilo 13:13.

Prvu je četvrtinu zagrebački sastav dobro otvorio golovima Biljake i Harkova za vodstvo 2:0. Nešto kasnije je Buljubašić pogodio za 3:1, ali nažalost u tom dijelu igre mladostaši su čak u tri navrata pogodili okvir gola. Od toga jednom Harkov iz peterca. Szolnok sve to nadoknađuje, te je uspio izjednačiti na 3:3.

U drugoj četvrtini još je uvijek Mladost ta koja lagano diktira rezultat, odnosno Zagrepčani vode, ali i domaćin sustiže. Sve do sredine ovog dijela, kada s dva pogotka (Krasznai i Cseh), Szolnok prvi put dolazi u vodstvo i to s dva gola prednosti, (7:5).

Ovu je razliku mađarski sastav uspio održavati i u trećoj četvrtini koja je završila 11:9. U zadnjoj dionici Mladost ponovo bolja, te su uspjeli poravnati golovima Bašića iz peterca (izborio ga je centar Josip Vrlić), te samog Vrlića (na dodavanje Bašića).
Sredinom ove četvrtine je Szolnok još jednom minimalno poveo (12:11), da bi potom s dva gola s desne strane, Vukičevića i Harkova nakon dugo vremena Mladost ponovo imala prednost – 12:13. Prednost je trajala sve do zadnje minute u kojoj je Szolnok s dvojicom igrača više (isključeni su bili Mislav Vrlić i Andrija Bašić) uspio izjednačiti za 13:13 i raspucavanje peteraca.

U udarcima s 5 metara, svi su Mađari bili precizni, dok je zadnji izvođač za Mladost, Franko Lazić poslao loptu preko gola.