Liga prvaka / 14. rujna 2024.

Mladost izgubila od BVSC-a

U 2. kolu kvalifikacijskog turnira za Ligu prvaka u Kragujevcu, momčad BVSC-a iz Budimpešte svladale je našeg predstavnika, zagrebačku Mladost i tako još malo više zakomplicirala stanje u ovoj skupini.

Naime, očekivalo se kako će nedjeljna utakmica između Mladosti i domaćina Radničkog odlučivati o prvom mjestu. To se još uvijek i može dogoditi, ali je sada ‘u igri’ i mađarski sastav. Pobijedi li naime BVSC u 3. kolu momčad Vouliagmenija, a Mladost svlada domaćina iz Kragujevca, stvorio bi se krug tri sastava s istim brojem bodova. Tada već odlučuje međusobni omjer odnosno gol-razlika. Još preciznije, Mladost treba pobjedu od 2 gola razlike.

Što se subotnje utakmice u Kragujevcu tiče, BVSC se očekivano pokazao kao vrlo opasan, jak suparnik. Dan ranije im je zamalo izmaknula pobjeda protiv Radničkog nakon što su imali vodstvo 9:6 nakon tri četvrtine, da bi izgubili 10:9. Sada su Mađari baš u zadnjim minutama, preciznije u posljednjih 12 minuta susreta bili pribraniji, mirniji, bolji. Uz izvanserijski dobro izdanje jednog igrača – Zsombora Eklera koji je sam postigao čak 8 golova! Od toga dva iz peterca.

Puno primljenih golova u prvoj četvrtini, pa onda i u cijelom susretu, mladostaše je koštalo poraza. U dva je navrata zagrebački sastav imao prednost od 2 gola (7:5 i 10:8), no u oba su navrata igrači BVSC-a, prije svega Ekler, poravnavali. Ključna je bila treća četvrtina kada je nakon Buljubašićevog gola za vodstvo mladostaša 10:8, u preostale četiri minute do kraja dionice, BVSC postigao 4 gola. Od toga Ekler tri. Mađari su preokrenuli u svoju korist (10:12).

Nisu na tomu stali, već je pet i pol minuta prije kraja i pet Ekler pogodio za još veće vodstvo (10:13). Tri razlike je bilo još tri minute do kraja (11:14), nakon čega je Harkov s dva pogotka samo ublažio poraz.

Mladost u nedjelju od 20.00 sati igra protiv Radničkog presudnu utakmicu 3. kola kvalifikacijskog turnira.