Europsko prvenstvo, U17 reprezentacija / 10. kolovoza 2023.

Mađari su bili bolji

U 3. kolu A skupine Europskog prvenstva do 17 godina za mladiće, a koji se odigrava u turskom gradu Manisi, Hrvatska je pretrpjela i treći poraz. Bolja od naše momčadi bila je reprezentacija Mađarske koja slovi za jednog od najvećih kandidata za naslov prvaka Europe.

Naša je reprezentacija uspjela samo jednom poravnati, u prvim minutama druge četvrtine (2:2), no već do polovice utakmice je suparnik uvjerljivo vodio (7:3). Do kraja utakmice Mađari su rutinski održavali stečenu prednost, sve do konačnih 13:9.

Hrvatska je natjecanje u A skupini završila na četvrtom mjestu, te će za sljedećeg suparnika (lažna osmina finala) imati pobjednika C skupine, a to će biti Francuska ili Turska koje večeras igraju zadnju utakmicu prvog dijela natjecanja (20.00 sati). Ove dvije reprezentacije imaju naime po 6 bodova nakon dva odigrana kola u toj skupini.

Tu sljedeću utakmicu Hrvatska bi trebala odigrati po rasporedu u četvrtak u podne, ali ukoliko će suparnik biti Turska moguće je i pomicanje termina budući da se radi o domaćinu natjecanja.