Euro kup / 17. listopada 2024.

Loš hrvatski dan u Eurokupu

Četvrtak kojeg bi najradije zaboravili. Naime, iste večeri u Eurokupu, oba su naša predstavnika poražena. Oba ujedno potpuno identičnim rezultatom, 16:13 za suparnika.

Suknov Recco bolji od Mladosti
U Zagrebu, pred gotovo pa potpuno ispunjenim tribinama uz Savu što je za svaku pohvalu, domaći navijači nisu nažalost vidjeli i pobjedu njihovih miljenika. Sastav talijanskog prvaka, Pro Recco našeg trenera Sandra Sukna zasluženo je slavio u utakmici u kojoj su najveći dio ujedno i bili u vodstvu. U biti, Žapci su samo u prvoj dionici imali tri kratkotrajna vodstva (3:2, 4:3 i 5:4).
Ponovo je iskazana obrambena boljka Zagrepčana ove sezone, budući da su i ponovo primili vrlo velik broj pogodaka. Mnoge čak i nakon popriličnih pogrešaka, iako se mora odati i priznanje Pro Reccu koji igra dinamično, lijepo, s nekoliko uigranih akcija. Uostalom, na djelu je ipak bila praktički prva postava svjetskog doprvaka, talijanske reprezentacije, što također valja naglasiti.

U drugoj je četvrtini Pro Recco prvi put poveo i s dva gola razlike u nekoliko navrata, da bi sredinom treće zabilježili i tri gola plusa za goste (12:9 i 13:10). Kada je pet minuta prije kraja utakmice Ben Hallock pogodio za 15:11, bilo je vrlo jasno da sva tri boda idu s onu stranu Jadrana. Kod poraženih su se istaknuli osobit mladi Jan Bušić s 5 pogodaka, kao i centar Josip Vrlić, četverostruki strijelac.

Sljedeću utakmicu Mladost će u Eurokupu igrati u gostima, u Duisburgu, 31. listopada. Inače, u drugom susretu C skupine, Szolnok je očekivano slavio u Njemačkoj protiv Duisburga 17:9.

Strasbourg iznenadio jugaše
U A skupini, u 2. kolu iznenađenje. Momčad francuskog prvoligaša, sastav Strasbourga u svojem je bazenu slavila protiv našeg Jug Adriatic osiguranja.
Vlado Popadić, jedan od četvorice Crnogoraca u domaćem sastavu je solidno ‘izbušio’ mrežu Dubrovčana. Samo je ovaj igrač postigao čak 8 golova. Ostala trojica Crnogoraca su pridodali još 4 (Gardašević 2, Mišić i Petković po 1).
Manjkalo je u igri naše momčadi koncentracije i više mirnoće u završnim sekundama četvrtine. Naime, Strasbourg je postizao golove primjerice – za 5:5 tek 2 sekunde prije kraja prve četvrtine; za 7:8 tek 1 sekundu prije kraja druge četvrtine, a i konačnih 16:13 je postignuto iz kontre, 2 sekunde prije kraja.
Pobjednik je odlučen praktički u trećoj četvrtini kada je Strasbourg napravio niz 5-0, te od vodstva jugaša 9:7 u samom početku ove dionice, poveo 12:9.
U zadnjoj su četvrtini jugaši uspjeli smanjiti na 12:11, da bi Vlado Popadić s dva uzastopna gola (jedan i peterca) podignuo razliku na plus 3 za domaćina. Ipak, borbeni Marko Žuvela s dva gola u 50-ak sekundi uspijeva smanjiti na 14:13, a do kraja je bilo samo 48 sekundi. No, u tom vremenu je domaćin postigao nova dva gola. Pogađate, oba Vlado Popadić (iz peterca i kontre).

U drugoj utakmici A skupine, Brescia je u gostima pobijedila grčki Apollon 11:9. Upravo je Brescia sljedeći suparnik jugaša u 3. kolu, 31. listopada.