Europsko prvenstvo, U17 reprezentacija / 12. kolovoza 2023.

Kobnih 13 minuta bez gola

Hrvatski će vaterpolisti na Europskom prvenstvu do 17 godina u Manisi nastaviti natjecanje u borbi za poredak od 5. do 8. mjesta. Posljedica je to četvrtfinalnog poraza od Grčke, 13:8.

Do 14. minute sve je izgledalo puno drukčije, odnosno vrlo obećavajuće. Odlična igra u obrani, staložen i precizan napad, te je posljedica toga bilo stalno vodstvo naše reprezentacije, od 2:0 pa nadalje. Štoviše, početkom druge četvrtine dosegnuli smo i 3 gola plusa (5:2), a ovakva je razlika bila još do minutu i pol prije kraja druge četvrtine (6:3). Tada slijedi velik pad u našoj igri, a opasan i kvalitetan suparnik je počeo kažnjavati baš svaku pogrešku naših mladića. Punih 13 minuta Hrvatska nije postigla pogodak, a suparnik je ‘trpao’ maksimalno i do vrha.

Grci su u tom razdoblju napravili seriju od čak 9:0, te su ‘okrenuli’ rezultat od 6:3 u našu korist do 12:6 vodstvo Grčke, malo više od pet minuta do kraja utakmice.
Osobito su učinkoviti Grci bili u trećoj četvrtini koju su dobili 5:0, sebi vratili samopouzdanje do neba, a ‘razoružali’ naše momke. U toj dionici je Grčka vrlo dobro rješavala situacije u kojima su imali brojčanu prednost u bazenu. Bilo s golom iz akcije ili iznudivši kazneni udarac, koji je također pretvoren u gol.

Grci su zasluženo prošli u polufinale, dok našim dečkima sada preostaju još dvije utakmice u natjecanju za poredak od 5. do 8. mjesta.