Euro kup / 10. listopada 2024.

Jugaši uvjerljivo do prva 3 boda

Jug Adriatic osiguranje vrlo je uvjerljivo slavio u 1. kolu skupine A Eurokupa protiv grčkog Apollona Smyrne. Na koncu je ubilježena pobjeda od 4 gola razlike, ali nakon treće četvrtine je bilo već 12:5, te je svaka neizvjesnost razriješena.

U biti neizvjesnosti je iščezla i puno ranije, nakon 4:1 u prvoj četvrtini, pa vodstva 5:1 početkom druge dionice. Dubrovački sastav se jednostavno nametnuo agresijom, vrlo dobrom obranom i ubojitim napadom, na što momčad iz Atene nije jednostavno znala, ni mogla pronaći odgovor.

U trećoj četvrtini su jugaši baš demonstrirali snagu protiv Grka, riješili taj dio igre 6:2 u svoju korist, odnosno ukupno u tom trenutku 12:5. Uoči zadnje četvrtine to je bilo tako jasno da će prva 3 boda ove sezone u Eurokupu ostati u Gradu.

Jugaši će u sljedećem kolu gostovati u Francuskoj, kod Strasbourga, 17. ovog mjeseca.