Euro kup / 29. rujna 2024.

Jugaši potvrdili 1. mjesto, pobjeda Riječana za oproštaj

Jug Adriatic osiguranje potvrdio je prvo mjesto u kvalifikacijskoj skupini Eurokupa u francuskom Aix-en-Provenceu, te time i početak obrane ovog trofeja kojeg su osvojili prošle sezone, a ove kalendarske godine u Rijeci.

U posljednjem kolu u Francuskoj, hrvatski doprvak je svladao atenski Panathinaikos u utakmici koja je obilovala golovima. Ukupno čak 32, ali ono bitnije, više je lopti završilo u mreži Atenjana.

Zanimljivo, Grci su dosta dugo odolijevali i vodili s golom do dva razlike. Pune prve tri četvrtine u kojima su Dubrovčani tek jednom vodili (5:4 u drugoj dionici). U drugoj polovici zadnje četvrtine Gospari su se ‘probudili’, te stavili stvari na svoje mjesto. Marko Žuvela je sa 7 golova bio najbolji strijelac susreta, iako mu je blizu bio i Srbin Viktor Rašović s druge strane koji je postigao gol manje.

Primorje EB neće biti u prilici ove sezone ponoviti uspjeh iz prošle kada su igrali finale Eurokupa, budući da nisu uspjeli proći kroz vrlo jaku kvalifikacijsku skupinu u Budimpešti. No, za oproštaj od ovog turnira i Eurokupa za sezonu 2024./25., Riječani su ubilježili pobjedu.

U utakmici 3. kola svladali su španjolskog prvoligaša Terrassu koja je time ‘zacementirana’ na dnu skupine bez boda. Primorjaši su vodili tijekom cijele utakmice, pa su tako početkom druge četvrtine poveli 6:3, sredinom iste dionice i 7:4, a pred kraj ove četvrtine i s najvećom prednosti, 9:5.

Pred kraj utakmice za prestiž, između dva dotad jedina sastava bez boda, Terrassa je uspjela izjednačiti četiri minute prije kraja (13:13), da bi Len Dujmić i najbolji pojedinac susreta, šesterostruki strijelac i kapetan Primorja EB odveo Hinićevu momčad do pobjede.

Uz spomenutog Brubnjaka, golovima se kod našeg predstavnika istaknuo još i Karlo Babić s 4 pogotka.