Liga prvaka / 14. rujna 2024.

Jugaši pobijedili Barcelonu

Hrvatski doprvak pobijedio je u dubrovačkoj kvalifikacijskoj skupini momčad Barcelone, uvjerljivo, zasluženo i glatko. Cijelo je vrijeme domaćin vodio, početkom i sredinom druge četvrtine su se Dubrovčani lagano rezultatski i odvojili (4:1 i 6:3).

Presuda o pobjedniku ‘pala’ je u trećoj četvrtini koju su Dubrovčani dobili čak 6:2. Na isteku te dionice bilo je +6 za Gospare (13:7). Čak niti to nije bilo maksimalno ili najveće vodstvo jer je početkom zadnje četvrtine dubrovačka momčad vodila i 14:7.

U sastavu trener Vjekoslava Kobešćaka, ne računajući vratare, samo se jedan igrač nije upisao među strijelce. Zanimljivo, baš Sergi Cabanas.

U nedjelju od 12.30 Jug Adriatic osiguranje igra protiv najslabije momčadi na turniru, momčadi Banja Luke. Dubrovčani još uvijek imaju šansu za mogući proboj do Lige prvaka, ali samo ako bi u nedjelju Barcelona pobijedila Jadran iz Herceg Novog, pa se potom stvorio ‘krug’ bodovno izjednačenih momčadi.