Euro kup / 26. rujna 2024.

Jugaši i Žapci startali s pobjedama

Skupina F (Jug Adriatic osiguranje)

Jugaši su u Aix-en-Provenceu sa 6 pogodaka razlike okončali sučeljavanje s domaćinom turnira, Pays d’Aixom. U prvoj polovici utakmice su Francuzi, točnije francuski sastav, čak nešto i prijetili. Napominjemo francuski sastav jer je najbolji njihov pojedinac Japanac Watanabe (4 gola), te na golu Crnogorac Kandić. U poluvremenu je Pays d’Aix vodio 5:4, a onda… Onda se ‘razljutio’ Jug Adriatic osiguranje i postavio stvari na svoje mjesto. Sljedeće dvije četvrtine dobili su 6:2 i 7:4.
U drugoj utakmici ove skupine, Panathinaikos je pobijedio njemački Ludwigsburg 18:4.
Jugaši sljedeću utakmicu igraju u petak od 17.30 sati protiv De Akkera iz Bologne koji je 1. kolo bio slobodan.

Skupina D (Mladost)

Mladost je u Zagrebu, bez Buljubašića koji je odrađivao kaznu jedne utakmice zabrane igranja zbog crvenog kartona iz Kragujevca, ‘potopila’ kotorski Cattaro. Niti jednog trenutka nije bilo dvojbeno kome će pobjeda, na polovici susreta je bilo 8:2, a u zadnjoj četvrtini je suparnik baš potpuno pao. Posljednju četvrtinu Žapci su dobili čak 7:0. Od pozicijskog napada do kontri, skoro sve što je puknuto prema golu, ujedno je i ušlo u okvir.
U utakmici koja je prethodila susretu mladostaša, istanbulska ENKA je vrlo uvjerljivo pobijedila Sant Andreu iz Barcelone, 16:7. Mladost u petak od 20.00 sati igra protiv Sant Andreua.