Euro kup / 28. rujna 2024.

Jugaši čvrsto drže vrh

Subota je pretposljednji dan natjecanja u kvalifikacijama Eurokupa. Prvi su od Hrvata u bazen skočili Dubrovčani.

Skupina F – (Jug Adriatic osiguranje)
Gospari su ostvarili i treću pobjedu u isto toliko dosadašnjih utakmica u francuskom Aix-en-Provenceu. Sada je stradalnik bio kvalitetom nedorastao suparnik iz Njemačke, momčad Ludwigsburga.

Pobjeda od 8 golova razlike to samo potvrđuje, kao i podatak da je trener Vjekoslav Kobešćak odmarao svojeg najiskusnijeg igrača Maru Jokovića, Umjesto njega je zaigrao mladi Petar Kulaš, a dečko je iskoristio priliku, S 5 pogodaka bio je najbolji strijelac utakmice.

Ludwigsburg se može samo, uvjetno rečeno pohvaliti, da su dvaput vodili (0:1 i 1:2) golovima kapetana Zorana Božića, te Tobiasa Bauera. Već na kraju prve četvrtine bilo je 6:3 za jugaše.
Najveća je razlika u biti napravljena u trećoj četvrtini nakon koje je hrvatski doprvak već vodio 14:6, dok je suparnik ostao bez ukupno čak trojice igrača u rotaciji zbog treće osobne pogreške. To je ionako slabijem njemačkom sastavu samo pričinilo još veće probleme.

U 4. kolu koje je na rasporedu u večernjim satima, Jug Adriatic osiguranje je slobodan, dok će u nedjelju turnir u Francuskoj jugaši završiti utakmicom protiv atenskog Panathinaikosa, već od 9.30 sati.