Liga prvaka / 12. studenoga 2020.

Jadran poražen od Ortigie

U vjerojatno presudnom susretu za osvajanje prvog mjesta u A1 kvalifikacijskoj skupini za Ligu prvaka, Ortigia je u 3. kolu, u svom bazenu nadjačala naš Jadran. Splićani su u startu već bili u podređenom položaju, budući da je ova utakmica za igrače trenera Smodlake bila već druga ovog četvrtka. Niti pet sati po okončanju prijašnjeg susreta protiv Steaue. S druge strane, Ortigia je prijepodne odnosno u 2. kolu bila slobodna, samim time puno odmornija.
To je došlo do izražaja u druge dvije četvrtine. Jadran je odigrao sveukupno gledano solidno, pa i malo više od toga. Ovo posebno vrijedi za prve dvije četvrtine. Prvu je četvrtinu Jadran uostalom čak i dobio u svoju korist. Dugo su jadranaši ‘držali’ i rezultatski egal, sve do posljednje dvije minute treće četvrtine kada je Ortigia dvaput uzastopno zatresla Podrugovu mrežu za vodstvo 6:4.
U zadnjoj su četvrtinu, ali kada su se ruke nekako već u obrani Jadrana činile i ‘teškima’, golovima ‘razmahali’ Gallo i Giacoppo, dvojica od trojice najiskusnijih, najstarijih (uz vratara Tempestija). Napominjali smo i u najavi da od njih prijeti najveća opasnost, a sada su to samo dokazali.
Jadran uz sve, u ponekim trenucima nije bio ni miljenik sreće. Splićani su u pet navrata pogađali okvir gola, u jednom se napadu Jadrana lopta odbila od vratnice u vratara Tempestija i opet u vratnicu. Sreća za Talijane, ne i za našeg predstavnika.
Nakon tri utakmice, Jadran ima dvije pobjede i poraz, a sutra (petak) Splićani imaju slobodan dan.