Europsko prvenstvo, U17 reprezentacija / 4. kolovoza 2023.

Izrael pobijedio Hrvatsku

U prvoj utakmici borbe za poredak od 5. do 8. mjesta na Europskom prvenstvu u Turskoj, reprezentacija Izraela bila je bolja od naših djevojaka, (12:7).

Izraelke su bile praktički cijelim tijekom utakmice bolje suparnice. U prvoj je četvrtini održavan rezultatski privid izjednačenosti, iako je i tada Izrael vodio (3:2), da bi u drugoj četvrtini već prelomili pitanje pobjednica povevši 6:2.

U zadnjoj četvrtini je naša reprezentacija uspjela smanjiti na minimalan zaostatak, (8:7 za Izrael), da bi tada izraelske igračice ‘ubacile’ u brzinu više, te su u zadnjih pet minuta postigli četiri gola, ne primivši niti jedan. Pa, niti iz peterca koji je izvela Neli Janković 8 sekundi prije kraja, ali koji je izraelska vratarka obranila.

Hrvatska će u subotu u Manisi u Turskoj odigrati još utakmicu za 7. mjesto na Europskom prvenstvu.