Europsko prvenstvo, U17 reprezentacija / 5. kolovoza 2023.

Hrvatska završila kao sedma u Europi

Naša je reprezentacija do 17 godina završila natjecanje na Europskom prvenstvu u turskom gradu Manisi na 7. mjestu. Hrvatska je naime u izravnoj borbi za spomenutu poziciji svladala domaće vaterpolistice, 12:10.

Pobjeda je ostvarena u zadnjoj četvrtini, iako se nakon prve dionice činilo da će to biti vrlo jednostavan posao za igračice izbornice Mie Šimunić. Naime, nakon prvih osam minuta Hrvatska je vodila visoko i uvjerljivo, 4:0, a dvije i pol minute prije kraja druge četvrtine i 7:2. U trećoj četvrtini je došlo do velikog pada u igri naše reprezentacije, što su domaće igračice znale iskoristiti i izjednačile na 8:8 uoči zadnje četvrtine.

U posljednjih osam minuta naše su igračice ušle odlučnije, u prve tri minute postigle tri gola (11:8), ali su odlične Turkinje s dva pogotka s vanjskih pozicija smanjile na samo gol prednosti za našu vrstu, (11:10). Naša najbolja igračica Jelena Butić je golom s igračicom više ipak donijela mir i pobjedu za Hrvatsku.