Europsko prvenstvo, U17 reprezentacija / 11. kolovoza 2023.

Hrvatska u 1/4 finalu protiv Grčke

Hrvatska je reprezentaciji u Manisi, na Europskom prvenstvu do 17 godina, ostvarila prvu pobjedu. U susretu tzv. lažne osmine finala, naši su mladići pobijedili domaćina Tursku, 12:6. Ovom pobjedom Hrvatska se plasirala u četvrtfinale europske smotre u Turskoj.

Nije bilo velike, zapravo nikakve dvojbe u pogledu pobjednika ovog susreta. Postoji ipak solidna razlika između hrvatskog i turskog vaterpola. Turcima nije baš bila od velike koristi činjenica da su domaćini natjecanja, niti se to moglo zamijetiti u bazenu tijekom sraza s momčadi izbornika Hrvoja Koljanina. Turska je uspjela dvaput poravnati (1:1 i 2:2) i to je sve s turske strane.

Naši su mladići početkom treće četvrtine poveli 7:3, ali najveća je prednost napravljena u zadnjih osam minuta koje su naši mladići dobili 4:1.

Suparnik Hrvatskoj u četvrtfinalu bit će momčad Grčke, inače pobjednik skupine B, u prvom dijelu natjecanja. Utakmica Grčka – Hrvatska počet će u subotu, 12. kolovoza od 15.30 po našem vremenu

IZJAVE

Nikola Batoš:

Ovo je za nas bila vrlo važna utakmica jer smo prvi put pobijedili, a to nam je bilo bitno radi podizanja, izgradnje našeg samopouzdanja. Bilo bi sjajno kada bi osvojili medalju i to nam je želja, ali na ovom prvenstvu nam je mislim glavni cilj steći veće iskustvo, postići uigranost više, napredovati.

Ante Jerković:

Prva pobjeda na turniru, pa je i stoga veliko njegovo značenje. Nije bilo jednostavno, ali pobjeda je važna.