Europsko prvenstvo, U15 reprezentacija / 30. lipnja 2023.

Hrvatska šesta u Europi, ali s plasmanom na SP

Treći put uzastopno na kontinentalnim prvenstvima za djevojke do 15 godina, Hrvatice su šeste. Postojala je vjera i nada u više, u osvajanje petog mjesta što bi bio najveći uspjeh hrvatskog ženskog vaterpola uopće, u svim uzrastima. No, ta je nada ugašena u trećoj četvrtini.

U prvoj polovici utakmice naše su igračice bile istinski bolje, u konačnici sredinom druge četvrtine i vodile s tri gola razlike, (7:4). Nakon polovice utakmice još je uvijek Hrvatska imala prednost (7:6). Kobna je međutim bila treća dionica koju su Nizozemke dobila 6:3.
Od 7:6 za Hrvatsku u tren se ‘otišlo’ u 7:9, pa nešto kasnije i 8:11 za Nizozemsku.
Početkom i sredinom zadnje dionice Hrvatska je smanjila na pogodak zaostatka, (11:12 i 12:13), ali suparnice su znalački do kraja uspjele sačuvati prednost. Točno 24 sekunde prije kraja golom Nine Jazvin, naše su djevojke smanjile na 13:14 i jasno odmah zaigrale presing. Ipak, vižljaste i brze Nizozemke uspjele su se othrvati pritisku i čak i postići još jedan pogodak, šest desetinki sekunde prije kraja za konačnu pobjedu Nizozemske 15:13.

Ipak, postoji i jedna dobra vijest. Hrvatice su već ulaskom u borbu za peto mjesto osigurale plasman na sljedeće Svjetsko prvenstvo ovog uzrasta.